
O NÁS

PASHEEKARNA
Jak vznikla láska k labradorům?
Příběh je velice prostý :).
Zvažovala jsem pořízení feny. Plemeno jsem konzultovala s kamarádkami, které rozuměly kynologii více, než já. Protože jsem velmi přemýšlivý a zodpovědný člověk, tak jsem zvažovala všechna možná pro a proti velmi intenzivně a dlouho. Pořízení živého tvora je přeci jen důležitá věc. Jedna z kamarádek mi navrhla, ať si udělám výlet na Florinku do Olomouce, kde byla o víkendu mezinárodní výstava psů. Tak jsem jí poslechla a vzala děti do Olomouce. Poctivě jsme prošli všechny výstavní kruhy. U každého se zdrželi různě dlouhou dobu. Až nakonec jsme si nechali kruh s labradory, protože kamarádka byla chovatelka labradorů, tak chtěla, ať si dáme společné kafe a povídání u jejího výstavního stanu. Kamarádka byla tehdy ve společnosti druhé ženy, která také chovala labradory. Ta měla s sebou výstavního psa. Byl to veterán a jmenoval se Balů. Byl nádherný nejen v exteriéru, ale také jeho povaha byla typicky retrieveří. Vrhl se na mě a moje děti a chtěl nás umazlit k smrti. Strávili jsme tehdy ve společnosti obou žen celé odpoledne, které jsem zakončila tím, že jsem si u kamarádky "objednala" štěně fenky z nejbližšího vrhu......tak se k nám do rodiny za dva roky dostala Arya Thylianne Harmony. Moje první fena plemene labradorský retriever.

A jak vznikl název naší CHS? Při výcviku našich pejsků používám jako pochvalné slovo při dobře odvedené práci "PAŠÁK". Můj tehdy malý syn Aryi díky tomu začal říkat Pašík nebo Pašíček nebo Papalínek. Tak se to ujalo, že Arya dodnes slyší na všechna tato slova. Proto když jsem vymýšlela jméno pro naši CHS, tak děti navrhly, aby se jmenovala PAŠÍKÁRNA. A protože chceme být světoví, tak jsme to nakonce ozvláštnili na finální "PASHEEKARNA".